• anatoliareklam-ahşap-slide-01
  • anatoliareklam-ahşap-slide-02
  • anatoliareklam-ahşap-slide-03

Anatoliareklam Mdf Kesimi Uygulamaları

MDF, kelime anlamı ile orta yoğunlukta lif levha anlamına gelmekte ve Medium Density Fiberboard kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.

MDF orta sertlikte bir levha olup, termomekanik olarak odun veya diğer selülozik hammaddelerden elde edilen liflerin belirli bir rutubet

derecesine kadar kurutulduktan sonra yaklaşık %9-11 oranında termosetting (sıcaklıkta katılaşan) karakterli bir tutkal ile tutkallanarak

sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle oluşan homojen yapıda levhadır.

MDF'nin her noktasında liflerin eşit dağılması ve çok yoğun bulunuşu levhanın her iki yüzünün olduğu kadar,

kenarlarının da makinayla herhangi bir kırılma olmaksızın ya da malzeme parçacıkları arasında boşluklar ortaya çıkmaksızın işlenmesine imkan sağlamaktadır.

MDF bu sayede masa tablaları, kapı panelleri, kenarları pahalı veya profil yüzeyli çekmece alınları gibi parçaların üretilmesinde başarıyla kullanılabilmektedir.

Son derece düzgün ve homojen bir yüzeye sahip olan MDF gerek boyamada gerekse dekoratif folyo veya ahşap kaplamada çok iyi bir taban oluşturur.

Düzgün kalınlığı, makina ile işlenmeye elverişli olması ve sağlamlığı,

MDF'nin çekmece yanları,ayna çerçeveleri ve pervazlar gibi uygulamalar icin masif ahşaba alternatif olarak kullanılabilmesine olanak sağlar.

Mdf veya benzeri ahşap malzemelerden ne türlü cnc kesimleri yapılabilir denildiğinde,

Tek başına mobilya parçaları veya yatak odası, oturma odası, ev ofis mobilyaları,çelik kapı herhangi bir çok stil cnc kesim ile yapılabilir

Cnc mdf ve ahşap kesim yapılmasının avantajları düz ve pürüzsüz yüzeyler çıkartarak montaja hazır parçalar sunmaktadır. .

Router ve Lazer olarak bilinen cihazlarla keserek harf şekline getirilen uygulamalardır.

İç ve dış mekânlarda ışıklı ve ışıksız şekillerde kullanılmaktadır.

Bu tür çalışmalar zarif ve ilgi çekici oldukları için özellikle alışveriş merkezleri,mağazalar gibi kapalı ortamlarda daha çok tercih edilmektedirler.

0216 469 50 59

Tabelacıların, ajansların almış oldukları projeler veya reklam kampanyalarının bir parçası olan pleksiglas lazer kesimi, CNC kesimi oyma ve Plotter folyo kesimi ,pleksi kesim hizmetlerini adetli siparişlerde oldukça uygun fiyatlara vermekteyiz.

Hemen Arayın 0216 469 50 59

Reklam Bizim İşimiz

mesaj yazmak için tıklayınız